Výroba porcelánových vypínačov a zásuviek v Mulieri

"Dôležitá je pohoda a nadšenie. Ta krásna atmosféra vyžarujúca z našich produktov nie je spôsobená len vzhľadom, ale tým, ako sa rodili. S nekonečnou láskou a usilovnosťou, českými rukami za dunenia kvalitnej hudby."

V dnešnej dobe vládne všetko rýchle, lacné a hlavne, aby toho bolo veľa. Naša filozofia je však iná (prečítať si ju môžete v etickom kódexe v Mulieri). Nechceme vyrábať masovo. Výroba našich porcelánových krytov domácej elektroinštalácie je ručná. Za niekoľko rokov vývoja dokážeme z kusu porcelánu vyrobiť prekrásne predmety, ktoré budú slúžiť ľudom po niekoľko generácií. Ručná výroba je špeciálne odvetvie. Vyžaduje väčší počet ľudí, než strojová technika a ako sa hovorí, mierne nedokonalosti sú znakom ručnej práce. Preto je každý náš kus jedinečný. Nie každý iný, ale každý nesie znamenie ľudskej práce. Berieme to ako našu devízu. Nedokážeme urobiť veľkú produkciu, ale na rozdiel od nej, naše výrobky vyzerajú skutočnejšie.

Postup výroby vypínačov a zásuviek Mulier

Proces výroby prebieha od kusu porcelánu cez dvojžiarové vypálenie, až po ručné glazúry tak, aby bol odtieň rovnaký.

Cesta porcelánových vypínačov od kusu porcelánu k produktu je dlhá. Pokúsim sa ju v krátkosti opísať.

Priveziem porcelán. Na začiatku vyzerá ako plastelína pre deti. Potom sa uplácajú kusy jeden po druhom. Rámčeky, tlačidlá, vnútrajšky zásuviek, proste všetko. 2 dni schnú v sušičkách a prichádza umývanie preto, aby boli hladké a na zjedenie. Po umytí sa poskladajú do pece a prehrejú (prvý výpal vo vysokožiarovej peci).

Následne sa zásuvky a vypínače vyberú a prichádza alchýmia – glazovanie.

Na glazúrach je zaujímavé, že majú všetky podobnú farbu a po naglazovaní vôbec tie krásne farby nevidíte. Sú všetky biele alebo s menším nádychom nejakého odtieňa. A zase skladáme vypínače, zásuvky a ostatné do pece. Potom sa pečie viac ako 15 hodín. A teraz prichádza tá najkrajšia časť celého procesu. Otvorenie pece, ktorá žiari rôznymi farbami a my sa môžeme pochváliť za kus skvelo odvedenej práce. Následne prechádzajú všetky kusy konečnou kontrolou ako vizuálne, tak aj funkčne. Na to kusy osadíme funkčnými prvkami a následne zabalíme. Balenie prebieha tiež ručne za výdatnej pomoci kvalitnej hudby ...

Vyberte si z Mulier porcelánových vypínačov a zásuviek:

Keramické vypínače a zásuvky Mulier KlasikKeramické vypínače a zásuvky Mulier OrnamentKeramické vypínače a zásuvky Mulier JindřichKeramické vypínače a zásuvky Mulier Individual